Telif Hakları

TELİF HAKLARI

Eser Sahipliği Hakkı :

  • www.onlineokul.com bir içerik havuzudur ve yayınlanan her türlü doküman ,test, sınav, görsel,ses,film,animasyon vb.lerin eser sahipliği hakları veritabanında kaynakca  bölümünde belirtilen kayıtlı özel ve/veya tüzel kişiliğe aittir.  Eserlerin izinsiz olarak çoğaltılması ve izinsiz olarak kullanılması eser sahipliğinden doğan hakların ihlalini oluşturur.
  • OnlineOkul içinde yayınlanan materyaller veritabanınmızda kaynakça bölümünde "OnlineOkul ve ÇözümOrtağı Yayınevleri” olarak gösterilen kaynaklar, Modem Yayın Kurulu ve ÇözümOrtağı Yayınevleri ait kaynaklardır.Telif hakkı Modem ve İlgili Çözüm Ortağı Yayınevine aittir.
  • OnlineOkul sitesinin “Üye Okul/Kurum/Öğretmen” adına açılan özel kulanım sisteminde üye tarafından sisteme yüklenen kaynaklar (video-test vb) sadece üye kurum üyelerine paylaştırılır ve telif hakkı sorumluluğu üye Okul/Kurum/Öğretmene aittir.  İzin vermesi halinde tüm üyeler içeriklere erişebilir.
  • OnlineOkul içinde yayınlanan materyaller veritabanınmızda kaynakça tablosuna işlenir. Kaynak bölümünde "Açık Erişim Bilgi Kaynakları"  olarak gösterilen kaynaklar, programın kullanıcıları,üye öğrenci,öğretmen ve okullar tarafından önerilmiş ve internet ortamında herkesin ulaşabileceği kaynaklardır. Telif hakkı,  sahipleri  ve ilgili web sitesine ait olup, OnlineOkul için bir sorumluluk içermez. Ancak OnlineOkul,hak sahibi olduğunu bildiren kişi ve kurumların beyanı ile veritabanından çıkartılır.
  • WebTV içinde yeralan Açık Erişim Tv videolar Video paylaşım sitelerinden çekilmektedir. Video ve malzemelerin, görsel unsurların ve bunların düzenlenmelerinin telif hakkı, Video paylaşım sitelerine ekleyen kişiye aittir. OnlineOkul Sitesi DersTv – Açık Erişim TV ve Video Galeribölümü sadece ilgili videoları -iframe- aracılığı ile paylaşmakta olup, vdieo içerik üreten sitelerin ortak izni ile gerçekleştirilmektedir. Üçüncü taraflara ait web sitelerine olan linklerin bulundurulması yalnızca sizlere seyir kolaylığı sunmak içindir. Bağlantı yapılan sitelerdeki beyanatlar bizim tarafımızdan yapılmamıştır. Web sitemizden bağlanılan tüm üçüncü taraflara ait sayfalardaki içeriklerin hiçbiri ile açıkça bir ilgimiz yoktur. Özellikle, üçüncü taraflarca bu sayfalarda yürürlükteki kanuni hükümlerin ihlali veya bozulması konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz.